Bugun...
Şanlıurfa °C

04-01-2016 11:31 Kategori: YAŞAM

"ÜŞÜYORUM UMUDUM OL"PROJESİ KAPSAMINDA BİRLİK DAYANIŞMA GURUBU AKÇAKALE DE‏

  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""Üşüyorum umudum ol "projesi kapsamında Birlik ve Dayanışma Gurubu üyelerinin getirdikleri yardımlar Akçakale belediyesi ilk adım yaşam merkezinde kalan Suriyeli misafirlere teslim edildi."

hibeee

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı evlerini terk ederek Akçakale belediyesi ilk adım yaşam merkezinde barınan Suriyeli misafirlere bir yardımda sosyal medya üzerinde örgütlenmiş ve yine aynı şekilde turuncu yelekleriyle ün salan  birlik dayanışma gurubun dan geldi.

 Birlik dayanışma gurubu üyeleri mazlum Suriyeli misafirleri ikamet ettikleri ilk adım yaşma merkezinde  ziyaret ederek, yanlarında getirdikleri 1,5 ton Kuru bakliyat (Nohut,pirinç,bulgur,kuru fasülye,makarna),Çocuk maması , Çocuk bezi,Bayanlara özel hijyenik seti,300 adet temizlik paketi,100 Adet piknik tüpü,50 Adet tüplü ısıtıcı,1300 çift çorap ve 200 Battaniyeyi Suriyeli misafirlere teslim ettiler.

Birlik ve Dayanışma Gurubu Adana temsilcisi Leyla Kaymaz yapılan yardımlarla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada; "Birlik ve dayanışma gurubu olarak sosyal medya üzerinde örgütlenmiş arkadaş gurubuyuz. Van depremi ile oluştu bu insaniyet gurubumuz. Van depremi,Hakkari,Şırnak ve Yüksekova'da bulunan Okullara Çocuklara  eğitim yardımları görürdük. Daha sonra Suruç'a Kobani'den ve Türkmen dağından gelen mültecilere yardımlarımızı ulaştırdık. Şimdide Akçakale'deyiz.Bizim örgütlenmemiz tamamen sosyal medya  Facebook üzerinde  oluşuyor.  Beş yıllık bir geçmişimiz var. Yardım severler bağışlarını bizim elden teslim etmemizle güven duyarak gönderiyorlar."dedi.

İlk adım yaşam merkezi koordinatörü İbrahim Akkurt  yapılan yardımlardan dolayı Birlik ve Dayanışma Gurubu  üye ve yetkililerine teşekkür etti.

Haber Videosu
katine 3

HABERE YORUM YAZINDİĞER YAŞAM HABERLERİ
FACE BOOK


ÇOK OKUNAN HABERLER
yeni izler
ANKETİMİZE KATILIN

ŞANLIURFA'DA EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYE HANGİSİ ?

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
EYYUBİYE BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
SURUÇ BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ