Şanlıurfa
14 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.36
 • EURO
  34.46
 • ALTIN
  2438.6
 • BIST
  9814.19
 • BTC
  64159.153$
ÇOK ARAYAN

2. Hanımlar Konağı, törenle açıldı

2. Hanımlar Konağı, törenle açıldı
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Osman Gazi Mahallesine kazandırılan, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın sözünü verdiği Hanımlar Konağının ikincisi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, AB Uyum Komisyonu üyesi ve Asya Parlamenterler Asamblesi (APA) Başkanı Abdulkadir Emin Önen’in de katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.
URFA HABER

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın sözünü verdiği Osman Gazi Mahallesindeki Hanımlar Konağı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, AB Uyum Komisyonu üyesi ve Asya Parlamenterler Asamblesi (APA) Başkanı Abdulkadir Emin Önen’in de katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.

AK PARTİMİZ KADINLARA ÇOK ÖNEM VEREN BİR PARTİ

2 dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, sonrasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 2007 yılından itibaren de 5,5 yıl Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi olarak ülkemizi ve memleketi Şanlıurfa’yı en iyi şekilde temsil eden AK Parti 28. Dönem Şanlıurfa Milletvekili, Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu üyesi ve Asya Parlamenterler Asamblesi (APA) Başkanı Abdulkadir Emin Önen, açılıştaki konuşmasında şunları söyledi:

“Çok kıymetli Başkanım, çok kıymetli Rektörüm, çok kıymetli muhtarlarımız, çok kıymetli hanım kardeşlerimiz. Ben de hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Açılışımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. AK Partimiz kadınlara çok önem veren bir parti ve kuruluşundan bu yana kadar gerek kadınlarımız, gerek gençlerimizle birlikte yol aldığımız bir parti. Sizlerin desteği olmadan gerçekten bizlerin bu işleri gerçekleştirmesi çok zor. O yüzden Sayın Başkanımızı tebrik ediyorum. Hem sosyal anlamda sizlerin ihtiyaçlarını karşılayacak, hem boş zamanlarını değerlendirecek, hem de güzel vakitlerinizi geçirebilecekleriniz bir yerin açılışına vesile olmak, burada birlikte olmak bizim için de çok onur verici, gurur verici. Ben tekrardan emeği geçen tüm yetkili kardeşlerime, başta Sayın Başkanım olmak üzere çok teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.”

BAŞKAN CANPOLAT SÖZÜNÜ VERMİŞTİ; TÖRENLE AÇILDI

Açılışta konuşan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “Hanımlar Konağımızın ikincisi Haliliye’mize hayırlı olsun” temennisinde bulunarak, “Osman Gazi Mahallesine kazandırılan Hanımlar Konağının ikincisi Haliliye ilçemize hayırlı olsun. Sayın Vekilimizin de katılımıyla bugün, her zaman için, hep birlikte çalıştığımız, bizim görülmeyen güçlerimiz, evlerimizin nitekim hamileri, değerli kardeşlerimize Hanımlar Konağımızın ikinci şubesinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Hanım kardeşlerimizi, diğer Hanımlar Konağında olduğu gibi burada sportif faaliyetlerine devam edecekler. Aynı zamanda kültür anlamındaki buluşmalarını ve yine kurs mahiyetindeki eğitimlerini gelip buradan alacaklar. İpekyol’daki şubemizde dolu dolu, buradaki şubemizde dolu dolu, darısı diğer şubelerimizin başına diyerekten, teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Osman Gazi Hanımlar Konağının açılışı gerçekleştirilerek odalar gezildi ve yapılan çalışmalarla ilgili bayan kursiyerlerden bilgi alındı.

Tekvando Kız sporcuların çalışmasını bir süre izleyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu üyesi ve Asya Parlamenterler Asamblesi (APA) Başkanı Abdulkadir Emin Önen, bilek güreşinde iddialı bayan sporcuyla da bilek güreşi yaptı.

KURSİYERLERDEN YETKİLİLERE TEŞEKKÜR

Kadın kursiyerler, kendilerine böyle nezih bir imkan sunan Haliliye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve açılışa katılarak kendilerini onurlandıran AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu üyesi ve Asya Parlamenterler Asamblesi (APA) Başkanı Abdulkadir Emin Önen’e teşekkür ettiler.

Osman Gazi Mahallesine kazandırılan Hanımlar Konağında; kadınların spor yapmalarının ve sağlıklı yaşam ipuçlarını öğrenmelerinin hedeflendiği fitness salonu, meslek öğrenerek aile ekonomilerine katkı sağlayacak ve el emeklerini sergileyecekleri ahşap boyama atölyesi, dikiş-nakış atölyesi ve trikotaj atölyesi ile kursiyerlerin vakit geçirecekleri kafeterya yer alıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan bu kurslarda ise uzman eğitmenler eşliğinde gelen kursiyerlere eğitimler veriliyor.

Kadınlara vakit geçirecekleri bir ortam sunulan, içersinde fitness salonu, ahşap boyama, dikiş-nakış ve trikotaj atölyesi ile kafeteryanın yer aldığı, Hanımlar Konağının açılışı için düzenlenen törene Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve eşi Fethiye Canpolat ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu üyesi ve Asya Parlamenter Asamblesi (APA) Başkanı Abdulkadir Emin Önen, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Faruk Bayuk, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!