Reklamı Geç
TEKKKART 2
Şanlıurfa
23 Eylül, 2023, Cumartesi
 • DOLAR
  27.14
 • EURO
  29.00
 • ALTIN
  1680.2
 • BIST
  8039.18
 • BTC
  26583.786$
ÇOK ARAYAN

Aile Bakanlığı 1080 Yeni Memur Alımı Atama Kılavuzu

Aile Bakanlığı 1080 Yeni Memur Alımı Atama Kılavuzu
Aile Bakanlığı en az ilkokul mezunu birçok unvanda 1080 yeni memur alımı yapıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilkokul mezunu 1080 yeni memur alımı atama kılavuzunu duyurdu. Atama kılavuzu yayınlandı.
URFA HABER

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 07 Eylül 2022 tarihinde yayınladığı ilana göre Sosyal Hizmetler Kapsamında istihdam etmek üzere yeni memur alımı atama kılavuzu yayınladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında bünyesinde istihdam etmek üzere memur ve personel alımı için atama kılavuzunu adaylara sundu.

Bakanlık farklı kadrolarına en az ilkokul mezunu 1080 memur ve personel alımı yapacağını açıkladı. Aile Bakanlığı Türkiye geneli olmak üzere birçok unvanda memur alımı yapıyor. Memur alımı atama kılavuzu yayınlandı.

Alımı Olan Unvanlar Ve Kurumlar

Avukat, Emniyet Genel Müdürlüğü, Hazine Ve Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Pedagojik Formasyon, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Türk Standartları Enstitüsü, Türkiye Enerji, Nükleer Ve Maden Araştırma Kurumu, Gençlik Ve Spor Bakanlığı gibi kurumlara yeni memur alımı yapılıyor.

Memur Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

18 yaşını bitirmiş olmak,

Kamu haklarından yoksun olmama,

Görevini yapmasına sağlık sorunu bulunmaması,

Suç hükümlülüğü olmaması,

Askerlik sorunu bulunmayan,

Kadroların ve unvanların özel şartlarını yerine getirme,

Nitelik kodlarına uyuyor olmak,

Yeni Memur Alımı Başvuru Tarihleri ve Tercih Yapma Şekli

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur ve personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 08 Eylül 2022 ile 20 Eylül 2022 tarihleri arasında yapmaları gerekiyor. Başvuru yapacak adaylar başvurularını E-Devlet üzerinden giriş yaparak başvurularını elektronik ortamda eksiksiz yapmaları gerekiyor.

Yeni memur alımı sonuçları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyuru yolu ile adaylara sunulacak olup, adaylara herhangi bir tebligat yollanmayacaktır.

2828 sayılı Devlet Korumasındakiler unvanında alım yapılacaktır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!