Şanlıurfa
05 Ekim, 2022, Çarşamba
 • DOLAR
  18.33
 • EURO
  18.11
 • ALTIN
  982.85
 • BIST
  3245.76
 • BTC
  19316.84$

Akşener: “Ekonomiyi doğru dürüst yönetemediler”

Akşener: “Ekonomiyi doğru dürüst yönetemediler”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidarın ekonomiyi doğru dürüst yönetemediğini savundu.

Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Ankara’nın Keçiören ilçesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İki buçuk yıldır gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerine değinen Akşener, ’’Ben bu dükkanlara niye gittim? Bu dükkanlarda neler öğrendim? Öncelikle bir şey söyleyeyim. Oculuk, buculuk üzerinden birbirinize düşman edildiniz. Sizi birbirinizin karşısına diktiler. Seçmen velinimettir, velinimet olduğunuzu unutturdular.’’ dedi.

Akşener, harami düzeni sandıkta yıkmak için yola çıktıklarını belirterek, bir vatandaşın kendisine ”Siz bunları emekli mi edeceksiniz?” diye sorduğunu söyledi.

EYT’li yapacağız” cevabını verdiğini aktaran Akşener, ”Emeklilikte yaşa takılanların çektiği acıyı bu ağabeyler azıcık görsün istiyorum.” şeklinde konuştu.

Akşener, kur korumalı mevduat hakkında, “Sahiplerine 75 milyar lira ödendi. Sizin cebinizden 75 milyar lira çıktı. Türkiye’nin her türlü borcunu altın, dolar ve avroyla yaptılar. Türkiye, inanılmaz zarar gördü. Ekonomiyi doğru dürüst yönetemediler.’’ ifadelerini kullandı.

“75 milyarı koyun, Keçiören’de, Türkiye’de neler yapılırdı” diyen Akşener, “Doların yükselmesini önlemek amaçlı kur korumalı mevduat açıldı. İstihdam yaratılabilirdi, Türkiye’nin bütün çocuklarına, ilkokuldan lise sona kadar devlette okuyan bütün çocuklarına sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilebilirdi. Yıllık 26 milyar lira tutuyor. Bütün KYK kredileri çizilebilirdi. Yurtlar, fabrikalar yapılabilirdi.” şeklinde konuştu.

Akşener, Türk Telekom’un devrine değinerek,  “24 milyar lira Telekom’dan çarpıldık hep birlikte. Ceplerimizden 24 milyar lira Telekom üzerinden alındı, Hariri’nin cebine kondu. Büyük ekonomist dünya liderimizin aile dostuna kıyak çekildi. Senden, Hariri’nin cebine gitti. Senin çocuğun evde ağlıyor, senin karın akşamdan akşama makarna pişiriyor ama Haririler’e ayıp olur. 24 milyar lira sizden çıktı, onların cebine gitti.” dedi.

AnkaPark’ın maliyetine de dikkat içeken Akşener, “Meşhur bir AnkaPark’ımız var. Dinozorlar ağlıyor. AnkaPark’a 14 milyar lira para gömüldü. 113 milyar lira sizin cebinizden çıktı. Sizin evlatlarınızın geleceğini çaldılar. Ve Türkiye böyle bir felaketle karşı karşıya. Şimdi söylemeye çalıştığım şey şu; el ele verirsek, siz velinimet olduğunuzu bilirseniz, oylarınızı çok pahalı hale getirirseniz, oculuk-buculuk üzerinden size laf edene ’defol git’ derseniz kazanan siz olursunuz.” görüşünü dile getirdi.

Akşener, sosyal konut projesiyle ilgili, “Mantık olarak doğru ama anlatılmayan bir yanı var. Ne kadar ödeyeceğiniz belli değil. Şimdi ben Hayrettin Karaman’dan değil ama bu işi iyi bilenlerden fetva almalarını tavsiye ediyorum. Dini olarak da yanlış, siyasi olarak doğru olabilir ama mali olarak da yanlış. Çünkü neyi aldığını, ne kadar ödeyeceğini vatandaş bilmek zorundadır.”  ifadesini kullandı.

Söz konusu projeye söyleyecek sözlerinin olmadığını anlatan Akşener, “Onlara düzeltmeleri için her türlü imkanı sunacağız. Düzeltmedikleri takdirde biz geleceğiz o projeyi yapacağız ve fakirin eline ödeyebileceği şekilde ev teslim edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Hibya Haber Ajansı

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!