Şanlıurfa
05 Ekim, 2022, Çarşamba
 • DOLAR
  18.33
 • EURO
  18.11
 • ALTIN
  982.85
 • BIST
  3245.76
 • BTC
  19316.84$

BAHÇELİEVLER MAHALLESİNE KATLI OTOPARK ŞARTTIR

BAHÇELİEVLER MAHALLESİNE KATLI OTOPARK ŞARTTIR
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan gençlik merkezi yerine yapılacak olan otoparkla alakalı açıklamalarda bulundu. Yapılması planlanan projenin kördüğüm olduğunu ifade eden Aydınlık, “2020 yılında, 2 milyon nüfusa sahip şehirde, en hareketli noktalardan birine 80 araçlık otopark yapıyoruz. Gerçekten komik bir durum. Diğer büyükşehirler ‘tam otomatik katlı otoparkları’ faaliyete geçirirken Şanlıurfa’ya layık görülen bu plan memleketimizi yönetenlerin vizyonunu gözler önüne seriyor” dedi.

VATANDAŞIN SESİNE KULAK VERMİYORLAR

Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlara ve esnafa kulak verilmediğini kaydeden Aydınlık, “bir proje ben yaptım oldu mantığıyla olmaz. Sonuçta orayı kullanacak olanlar orada yaşayanlar, orada esnaflık yapanlar. Hepsi projeden rahatsız olduklarını ifade ediyorlar. Vatandaşın, esnafın talebi katlı otopark yapılması yönünde. Neden görmezden geliyorlar anlamıyorum. 80 araçlık otopark yapsan ne olur, yapmasan ne olur? Maalesef vatandaşın sesine, esnafın sesine kulak vermiyorlar” diye devam etti.

YENİDEN PROJE YAPILMALI

Daha fazla aracın kullanabileceği bir otopark projesinin teknik olarak mümkün olduğunu dile getiren Aydınlık, “yani bu işin teknik kısımlarını bilen arkadaşlarımız var, bu arkadaşlarımız da alanın daha fazla araç kapasiteli katlı otopark projesine uygun olduğunu ifade ediyorlar. Sonuçta orada bulunan alanda kamu kurumlarımızın birkaçına ait. En son planlanan 80 araçlık projenin de iptal edildiği yönünde bilgiler var. Umarım doğrudur, biz açık ve net bir şekilde vatandaşın, esnafın sesine kulak verilerek yeniden proje yapılmalı diyoruz” dedi.

SİYASİLERİN SÖZLERİ YİNE HAVADA KALDI

İktidar partisi milletvekillerinin konuyla alakalı basında yer alan sözlerini hatırlatan Aydınlık, “iktidar partisinden milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızın sözleri maalesef havada kaldı. Bu otopark konusunu milletvekili arkadaşlarımız ‘müjde’ olarak vermişti, belediye başkanlarımız televizyon kanallarında açıklamalarda bulunmuştu, olan yine vatandaşa oldu. Bahçelievler halkı yine evine en yakın noktaya aracını park etmek için dakikalarca yer arayacak, insanlarla tartışacak, evine çıkaracağı ağır eşyasını metrelerce sırtına yük edecek. Bunu kabul etmek mümkün değil” dedi.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!