Şanlıurfa
02 Ekim, 2022, Pazar
 • DOLAR
  18.33
 • EURO
  18.11
 • ALTIN
  982.85
 • BIST
  3245.76
 • BTC
  19316.84$

CHP Milletvekilleri Suruç, Birecik ve Halfeti’ye Çıkarma Yaptı

CHP Milletvekilleri Suruç, Birecik ve Halfeti’ye Çıkarma Yaptı
Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve İstanbul Milletvekili Aslen Şanlıurfalı olan Mahmut Tanal, Suruç, Birecik ve Halfeti İlçelerinde esnafın, vatandaşın ve çiftçileri ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinlediler.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve İstanbul Milletvekili Aslen Şanlıurfalı olan Mahmut Tanal, İl Başkanı Ferhat Karadağ ile birlikte, Suruç İlçesine giderek İlçe merkezinde ve Kırsal mahallelerde vatandaşların sorunlarını dinlediler.

Suruç İlçesine bağlı Yazı Köyünde tahliye kanallarının bulunmaması nedeniyle, taban suyunun yükselmesinden dolaysı sorun yaşayan vatandaşları da ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İl Başkanı Ferhat Karadağ, Suruç İlçe Başkanı Servet Gören ile İlçe Yöneticileri Mahalle Muhtarı Mahmut Ak ve Mahalle sakinleri ile bir süre görüşme yaptılar. Vatandaşlar taban suyunun yükselmesi nedeniyle, bazı evlerin su içerisinde kaldığını Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a ilettiler.

Milletvekili Aydınlık ve Milletvekili Tanal Yazı köyünde yaşanan taban suyu yükselmesini ve tahliye kanalı bulunmamasını Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyacaklarını ifade ettiler. Milletvekili Aydınlık ve Milletvekili Tanal, yetkililerin görevlerini yapmadıklarını belirterek, Mahalle sakinlerine ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunmalarını tavsiye ettiler.

Suruç Ziyaretinin ardından Birecik İlçesine geçen Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık,  İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ile beraberindekiler Birecik İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin ve Yönetim Kurulu Üyelerini, Birecik Ziraat Odası Başkanı Hasan Gören ve Yönetim Kurulu Üyelerini, Birecik Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Aykılıç’ı ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ettiler. Milletvekili Aydınlık ve Milletvekili Tanal ile beraberindeki heyet İlçede tek PTT Şubesi bulunması nedeniyle, uzun süre kuyrukta bekleyen vatandaşları da ziyaret ederek, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile bu kuyrukların son bulacağının sözünü verdiler.

Milletvekili Aydınlık ve Milletvekili Tanal, sık sık heyelan yaşanan Birecik-Halfeti yolunda da incelemelerde bulunarak, Bölgede yapılan çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Milletvekilleri Bölgede yapılan yol ve yol genişletme çalışmalarının çok yavaş ilerlediğini belirterek, çalışmaların hızlandırılmasını ve kış ayı gelmeden bir an önce bitirilmesi gerektiğini söylediler. Milletvekillerine Birecik ziyaretinde İlçe Başkanı Sakıp Yaşar ve İlçe Yöneticileri eşlik etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İl Başkanı Ferhat Karadağ ve beraberindeki heyet ile birlikte daha sonra Halfeti İlçesini ziyaret ettiler. İlk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Halfeti İlçe Başkanlığını ziyaret eden Milletvekili Aydınlık ve Milletvekili Tanal, İlçe Başkanı Mehmet Vural İlçe Yöneticileri ve Partililer ile bir araya geldiler. İlçe Başkanlığını ziyaretin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve İlçe Yöneticileri İlçe esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinlediler.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!