Şanlıurfa
03 Ekim, 2022, Pazartesi
 • DOLAR
  18.33
 • EURO
  18.11
 • ALTIN
  982.85
 • BIST
  3245.76
 • BTC
  19316.84$

Gasıp, işgalci ve siyonist Yahudi varlığının katliamları, Şanlıurfalı Müslümanlarca Yoğun katılımla Telin edildi

Gasıp, işgalci ve siyonist Yahudi varlığının katliamları, Şanlıurfalı Müslümanlarca Yoğun katılımla Telin edildi
Yahudi varlığının, Ramazan ayının ilk günlerinden itibaren Mescidi Aksa’da başlattığı saldırı sonucu Şehit olan Müslümanlar için Gıyabi Cenaze Namazı kılındı. Basın açıklaması ve Gıyabi Cenaze namazına STK ve Partilerden de temsilciler iştirak etti. Şanlıurfa Dergah Cami platosunda Cuma namazı sonrası İlahiyatçı Mustafa Küçük Hoca tarafından cenaze namazı kılındı. Ardından, Şanlıurfa Köklü değişim Basın yayın Şanlıurfa Temsilcisi Mehmet Göçmen basın açıklaması icra etti.

Mehmet Göçmen açıklamasında, Ramazan ayının başladığı ilk anlardan itibaren İsrail varlığının İslam ümmetine rağmen bu pervasızca girişim ve katliamları ve bu katliamlara karşılık İslam beldelerinin yöneticilerinin kınama açıklamalarını eleştirdi. Tüm dünyanın iki şeye şahit olduğunu ifade eden Göçmen '' Bunlardan birincisi, Mescidi Aksa’yı ve Kudüs’ü savunmak için her şeylerini feda eden Filistin halkının dillere destan olan direnişidir. İkinci şey ise, her zamanki gibi başta Arap beldelerinin yöneticileri olmak üzere, Müslümanların yaşadığı tüm beldelerin yöneticilerinin bir kınama yarışına girmeleri idi. Yıllardan beri kınamaktan başka hiçbir şey yapmayan bu aciz yöneticiler, yine kendilerinden beklenileni yerine getirdiler ve sadece kınadılar. Türkiye'nin de içinde bulunduğu birçok ülkenin yöneticileri “şiddetle kınama” açıklamaları yaparken, 57 ülkeden oluşan İslam İşbirliği Teşkilatı ise, “İsrail’i” mümkün olan en güçlü şekilde kınadıklarını açıkladı'' şeklinde konuşmasını sürdürdü.

 

İsrail saldırıları henüz devam ederken ABD'nin İsrail'i taltif edercesine 735  milyon dolarlık silah satışını da eleştiren Göçmen, ''ABD’nin yeni başkanı Biden, Yahudi varlığına yönelik 735 milyon dolarlık silah satışını onayladığını açıklıyor ve bu açıklamalarını Yahudi varlığının saldırı ve katliamları sürerken yapıyor. Müslümanların yaşadığı ülkelerin yöneticileri ise, Yahudi varlığına silah veren ABD’nin başını çektiği Birleşmiş Milletler Genel Kuruluna, konuyu taşıdıkları için övünüyorlar. Soruna çözüm bulmak için, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun toplanması yönünde çağrılar yapıyorlar'' diyerek konunun sürekli olarak Birleşmiş Milletlere havale edilmesini eleştirdi.

 

Katılım gösteren tüm müslümanlara, Köklü değişim Basın Yayın Şanlıurfa Temsilciliği adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!