Şanlıurfa
26 Şubat, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  31.09
 • EURO
  33.70
 • ALTIN
  2031.7
 • BIST
  9374.2
 • BTC
  51543.14$
ÇOK ARAYAN

Harran Üniversitesi Oryantasyon Günleri Devam Ediyor

Harran Üniversitesi Oryantasyon Günleri Devam Ediyor
Üniversiteyi bu yıl kazananlar başta olmak üzere, öğrencilerin akademik yıla keyifli bir başlangıç yapmalarını amaçlayan ‘‘Oryantasyon Günleri’’ çeşitli etkinliklerle devam ediyor.
URFA HABER

Etkinlikler kapsamında Harran Üniversitesine bu yıl kayıt yaptıran öğrencilerin kampüsü tanımaları, katılabilecekleri sosyal ve kültürel faaliyetler ile kurumun eğitim süreçleri boyunca kendilerine sunduğu imkânlardan haberdar olmaları hedefleniyor. Yeni başlayan öğrenciler dışında çok sayıda katılımcının ilgi gösterdiği etkinliklerde farklı paydaşların açtığı stantlara da ilgi oldukça yoğun.

Harran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Nihat Denek, dekanlar, yüksekokul ve meslek yüksekokul müdürleri, Genel Sekreter Zübeyir Zorlu, akademisyen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen açılış programında Eyyübiye Belediyesi folklor ekibinin gösterisi büyük ilgi topladı. Haliliye Belediyesi bünyesindeki mehteran takımının gösterisi ise katılımcıların heyecanlı anlar yaşamasına vesile oldu.

Açılış gösterilerinin ardından kamu kurumları ve özel kuruluşlar ile üniversite bünyesindeki öğrenci kulüplerinin stantları, protokol tarafından ziyaret edildi. Program, Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu’nun spor etkinlikleri, çeşitli ikramlar, Gençlik Spor Müzik Grubunun sahne gösterimi ile devam etti. Sosyal Bilimler MYO Aşçılık Bölümü tarafından Şanlıurfa’nın plaka kodu olan 63’e gönderme yapılarak hazırlanan çiğ köfte ise programa damga vururken ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına da vesile oldu. 63 metre uzunluğundaki çiğ köfte ile bu anlamda bir rekora imza atılırken katılımcıların bu anlarda oldukça keyifli oldukları görüldü.  Bir yanda 63 metrelik çiğ köfteyi paylaşan katılımcılar bu anlarda Haliliye Belediyesi’ne ait Urfa Sıra Gecesi Ekibi’nin gösterisiyle eğlenmeyi de ihmal etmedi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Tahir Güllüoğlunun’da katıldığı ikinci gün etkinliklerine spor müsabakaları, masa tenisi, satranç, tenis, badminton, Gençlik Spor’un Kano gösterisi ile devam edildi. Etkinlik alanında yer alan ve Harran Üniversitesi akademisyenlerine ait sanat eserlerinin yer aldığı sergileri gezmekte mümkün olacak. Gün boyu devam edecek olan etkinliklerde Sosyal Bilimler MYO Aşçılık Bölümü Gastronomi etkinliği, ikramlar, Gençlik Spor Şiir ve müzik dinletisi ile devam edildi.

Oryantasyon Günleri’nin üçüncü gününde ise spor etkinleri, Doç. Dr. Ömer Sabuncu’un Ebru Sanatı, Gençlik Spor müzik dinletisi, Hasan Ocakoğlu ve ekibinin gösterisi, Urfa Ateşi Sıra Gecesinin ardından Havai Fişek Gösterimi ile program sona erecek.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!