Reklamı Geç
TEKKKART 2
Şanlıurfa
25 Mart, 2023, Cumartesi
 • DOLAR
  19.05
 • EURO
  20.50
 • ALTIN
  1211.9
 • BIST
  5031.98
 • BTC
  27555.397$
ÇOK ARAYAN

HAVELSAN ve Harran Üniversitesi Eğim Alanında İşbirliği Yapacak

HAVELSAN ve Harran Üniversitesi Eğim Alanında İşbirliği Yapacak
Hava Elektronik Sanayii (HAVELSAN) ile Harran Üniversitesi arasında eğitim ve staj konularında işbirliği protokolü imzalandı.
URFA HABER

HAVELSAN ile Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi arasında yapılan işbirliği protokolü gereği başarılı mühendis adayları için belirlenen kontenjanlar dahilinde HAVELSAN’da eğitim alma, staj yapma imkanı sağlandı.

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde imzalanan iş birliği protokolünün ardından bu kapsamda HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar tarafından bir söyleşi gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi konferans salonunda proje, bilim ve teknoloji konularında gerçekleşen programa, HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Tahir Güllüoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsamettin Bulut, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İ. Berkan Aydilek, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin yoğun ilgisiyle gerçekleşen söyleşi, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İ. Berkan Aydilek’ in açış konuşması ve ‘Yazılım, Yapay Zekâ Atölyelerinin Önemi’ konulu sunumuyla başladı.

Doç. Dr. Aydilek konuşmasında, dünyamızın özellikle Covid-19 süreci ile birlikte dijitalleşmeye geçmenin bir ihtiyaçtan ziyade zorunluluk haline geldiğini ve bu dijitalleşmeyi yazılım projeleriyle gerçekleştirebileceğimizin altını çizdi. Milli Yazılımların daha fazla geliştirilmesi ile ülkemizin dışa bağımlılığının azalacağını, arzu edilen kalkınmanın milli yazılımlarla sağlanacağını vurgulayan Doç. Dr. Aydilek, Türkiye’nin Silikon Vadisi örneğinin, Şanlıurfa Yazılım Vadisi örneğinden başlayabileceğini belirtti.

Söyleşi daha sonra Dr. Mehmet Akif Nacar’ın ‘Gençler için Teknoloji’ başlıklı söyleşisi ile devam etti.

Dr. Mehmet Akif Nacar Havelsan Kovan, Havelsan Sabit Kanat ve Döner Kanat Simülatör Eğitim Merkezi, Havelsan Afis (Milli Parmak İzi Tanıma Sistemi), Havelsan Harbiye, Havelsan Siber Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri’yle ülkemizde Havelsan’ın ürünlerinden ve birçok farklı probleme çözüm geliştirildiğinden söz etti. Ayrıca mühendisliğin gücünün Savunma Sanayindeki etkin rolünden bahsetti.

Endüstriler arasında artan ve azalan taleplere göre iş rollerinden, gelecekte benimsenecek muhtemel teknolojilerden de söz eden Dr. Nacar Savunma Sanayinde yapay zekanın önemini vurguladı. Söyleşi, HAVELSAN İnsan Kaynakları Biriminin HAVELSAN’ da iş ve staj imkânlarını anlatması ve karşılıklı soru-cevaplarla sonlandı.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!