Şanlıurfa
26 Şubat, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  31.11
 • EURO
  33.71
 • ALTIN
  2034.0
 • BIST
  9374.2
 • BTC
  51497.911$
ÇOK ARAYAN

HİLVAN YEG ROMANYA’DAKİ PRO RURAL PROGRAMINA KATILDI

HİLVAN YEG ROMANYA’DAKİ PRO RURAL PROGRAMINA KATILDI
Hilvan Yerel Eylem Grubu heyeti Romanya LEADER Federasyonunun özel davetlisi olarak Romanya’nın Azuga kentinde gerçekleşen Pro Rural (Kırsal kalkınma) programına katılım sağladı.
URFA HABER

Romanya Tarım Bakanlığının himayesinde gerçekleşen  Pro Rural (Kırsal kalkınma), Progress Through İnnovation ( yenilikçi ilerleme) programına LEADER Federasyonu, LAG Lunca Joasa a Siretului ve LAG Nopoca Porolissum ortaklığında gerçekleşen 5 günlük programa Hilvan Yerel Eylem Grubu (YEG) 5 kişilik bir heyetle katıldı.

Pro Rural (Kırsal kalkınma) programa katılımcıları; Romanya’nın ulusal kamu yetkililerini, Avrupa Parlamentosu temsilcilerini, Romanya Parlamentosu temsilcilerini, danışmanları, girişimcileri, araştırmacıları, LAG'lerin temsilcilerini, çiftçileri, yerel aktörleri ve Hilvan Yerel Eylem Grubu heyetinde oluşmaktadır.

Hilvan Yerel Eylem Grubu koordinatörü Yusuf Yavuz Pro Rural (Kırsal kalkınma) programı hakkında şu açıklamalar yaptı;

“ Bizi Romanya’ya davet ettikleri için öncelikler programı yapan yetkililere teşekkür ediyorum. Hilvan Yerel Eyle Grubu heyeti olarak Romanya LEADER Federasyonunun özel davetlisi olarak burada bulunuyoruz. Türkiye’den Romanya’daki bu programa katılım sağlayan tek grup olarak Hilvan Yerel Eylem Grubu heyeti oldu. Romanya’da Türkiye’mizi ve Hilvan YEG’i temsilen burada bulunuyoruz. Programa katılım sağlayan gruplara Hilvan YEG’i tanıtma fırsatı bulduk. Program kapsamında kırsal kalkınma ve yenilikçi ilerlemenin yanı sıra güncel konuları analiz edildiği, kırsal alandaki hedefler sunulduğu, kırsal kalkınma alanında uygulanan yenilikçi yaklaşımlar, saha çalışmaları ve benzeri konular ile ilgili bilgi alışverişler bulunduk. Bizim bu programa katılmamızın sebebi Romanya’daki bizim gibi kuruluşlarda iş birliği içinde olmak, proje kapsamında işbirliğinde yapmak, buradaki kurumların bilgi ve birikiminden faydalanmak, bu bilgi ve birikimi Hilvan ilçemize taşımak ilk hedefimiz olmuştur. Hilvan’ın tanıtımı için dünyanın neresinde bir davet bize gelir ise Hilvan Yerel Eylem Grubu olarak davet ve programlara katılım sağlıyoruz. Bizim her zaman ilk önceliğimiz Hilvan ilçemiz olmuştur. Hilvan için proje üretmeye,  proje yapma konusunda her zaman herkesle iş birliği yapmaya hazırım. Bu konuda Avrupa Birliği ülkeleri ve Balkan Ülkeleri ile sürekli temas halinde olacağız. İleriki yıllarda bu ülkelerle ortaklaşa projeler üreteceğiz.” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!