Şanlıurfa
14 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.36
 • EURO
  34.46
 • ALTIN
  2438.6
 • BIST
  9814.19
 • BTC
  63964.391$
ÇOK ARAYAN

KARAKÖPRÜ'DE ÇOCUKLAR SPORLA GELİŞİYOR

Karaköprü Belediyesinin çocuklar için açtığı spor kurslarında çocuklar yaz tatilini spor yaparak değerlendirirken, çocuklar antrenmanlarla bedensel gelişim gösterip spor branşlarıyla ilgili temel eğitimi alıyor
URFA HABER

Karaköprü Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından çocukların boş zamanlarını sporla değerlendirmesi için açılan spor kursları çocukların ve gençlerin uğrak yeri haline geldi. Özellikle okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte çocuklar zamanını sporla değerlendirmek için Karaköprü Belediyesi spor kurslarında değerlendirmek isterken, hayalini kurdukları spor branşlarında da temel eğitimi alıyorlar.

 

Yaşampark Spor Merkezinde açılan basketbol, voleybol, futbol ve tenis kurslarında 7-14 yaş arası kız ve erkek çocuklar eğitim alırken, kurslara katılım gösteren gençlerin spora adapte olması ve spor disiplini kazanması hedefleniyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli gençlerin spor yapmasına, sporla fiziksel ve zihinsel gelişim göstermelerine çok önem verdiklerini dile getirdi.

Başkan Baydilli şöyle konuştu: “Spor İşleri Müdürlüğümüz tarafından 7-14 yaş arasındaki çocuklarımıza yönelik açılan kurslarda çocuklar okuldan kalan zamanlarını, hafta sonunu spor yaparak en güzel şekilde değerlendiriyor. Spor Merkezlerimizde uzman eğitmenler tarafından gençlere farklı branşlarda spor eğitimi veriliyor, güzel antrenmanlar yapılıyor ve en önemli çocuklarımız zamanını spor yaparak verimli değerlendiriyor.

Bunun yanında çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanması için de kitap okuma saatleri oluşturuldu. Bu anlamda ‘sağlam kafa sağlam vücut’ diyerek spor kurslarımızda çocuklarımızın en iyi şekilde verim almasını amaçlıyoruz. Tüm çocuklarımızı kurslarımıza spor yapmaya davet ediyorum.”

Zamanlarını spor yaparak değerlendirmeleri için gençleri Yaşam Park Spor Merkezlerine davet eden Tenis Antrenörü Remzi İnci; Kurslarımız tenis, futbol, basketbol ve yüzme kurslarında kayıtlarımız devam ediyor. Çocuklar hem burada temel eğitimler alıyorlar hem de zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirebiliyorlar. Bu imkanları bizlere sundukları için Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ederim’ dedi.

Kurslara gelen çocuklar da kendilerine sunulan spor imkânı için mutlu olduklarını ifade ederken, bu imkânı sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

Öte yandan, kurslara başvuru yapmak isteyen 7-14 yaş grubu çocuklar için müracaat ve kayıt işlemleri kendilerine en yakın Karaköprü belediyesinin spor merkezlerinden birine gidip kayıt oluşturabilir.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!