Reklamı Geç
Şanlıurfa
05 Aralık, 2023, Salı
 • DOLAR
  28.91
 • EURO
  31.40
 • ALTIN
  1895.0
 • BIST
  8093.21
 • BTC
  41839.284$
ÇOK ARAYAN

KILIÇDAROĞLU’NUN ÜCRETSİZ ELEKTRİK VAADİ HAYATA GEÇTİ!

KILIÇDAROĞLU’NUN ÜCRETSİZ ELEKTRİK VAADİ HAYATA GEÇTİ!
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 9 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirdiği Şanlıurfa ziyaretinde “çiftçilere bedava elektrik” vaadi CHP’li Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik tarafından hayata geçirildi.
URFA HABER

Şanlıurfa’ya yapmış olduğu son ziyarette çiftçilere “bize Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını verin, elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz” diyerek ücretsiz elektrik vaadinde bulunan CHP Lideri, bugün Denizli’nin Bozkurt ilçesinde Güneş Enerji Santrali’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, “Şanlıurfa'ya gittiğimde Şanlıurfalı çiftçilerin en çok şikâyet ettiği konu elektrik fiyatlarıydı. Allah'ın güneşi bedava, niye bu kadar pahalı elektrik tüketiyoruz dedik; oturduk bir hesap yaptık, çalıştık ve gördük ki eğer sağlıklı ve düzenli bir yatırım yapabilirsek, akılcı bir yatırım yapabilirsek çiftçimize elektriği bedava verebiliriz.

85 milyonu besleyecek olan çiftçidir. Çiftçi zarar ederse, çiftçiyi toprağa küstürürseniz bunun sonu felakettir. Buğday dışarıdan, mısır dışarıdan, et dışarıdan, canlı hayvan dışarıdan fasulye, mercimek, yulaf, her şey dışarıdan; bu bereketli toprakları kim çalıştıracak, kim üretecek?” dedi.

BAŞKAN ÇELİK: VİZYONU SİZ ÇİZDİNİZ, DÜĞMEYE BİZ BASTIK!

Güneş Enerji Santrali açılışında konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Bozkurt Belediyesi olarak bugün bir tarih yazdığımızın bilincindeyiz. Artan hayat pahalılığı, fahiş enerji fiyatları nedeniyle çiftçimiz ekip biçemez hale gelmiş. Oysa biz biliyoruz ki üretmezsek tükeniriz. Bu süreçte bürokrasiyle uğraşmamız o kadar kolay olmadı; çok oyalandık, heyecanımız sönmek üzereydi ki sizin ‘elektriği bedava vereceğiz’ çıkışınız bizi heyecanlandırdı. Sayın Genel Başkanım vizyonu siz çizdiniz, düğmeye biz bastık.

Çiftçimize neredeyse bedavaya elektrik vereceğiz ve bu sayede Hambat Ovası susuz kalmayacak, yılda 2-3 mahsul veren tarlalar bire bin ürün vermeye başlayacak.

Şanlıurfa'da, Gaziantep'te, Konya'da, Çukurova’da bütün çiftçiler bedava elektriğe kavuşacak, ürünler bollaşacak, maliyetler düşecek ve halkımız ucuz gıdaya erişmeye başlayacak.

Çünkü görüyorum ki Cumhuriyet’imizin 2. yüzyılında beraber üreteceğiz ve ürettiğimizi hakça paylaşacağız, tarımda önder ülke olacağız” dedi.

AYDINLIK: “İKTİDAR OLUNCA SIRA ŞANLIURFA’DA!”

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Vekil Aydınlık, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’e teşekkür etti. Projenin bir vaatten öte olduğunun, hayata geçirilebilir olduğunun kanıtını Birsen Başkanımız ortaya koydu diyen CHP’li Aydınlık, “hem bir milletvekili hem de Urfalı bir çiftçi olarak Urfa’nın kanayan yarası olmuş, kangrene dönüşmüş elektrik problemi için başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere yıllardır mücadele veriyoruz. Çiftçimizin rahatlıkla üretebilmesi ve bu problemin çözümü için sürekli çalışıyoruz. En son Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfa ziyaretinde çözümümüzü açıklamıştı; Güneş Tarlaları Projesi.

O gün bu projeye laf edenler, bir hayal olduğunu söyleyenler daha sonra ‘bu proje bizimdir’ demeye başladılar ve nihayet bugün Denizli Bozkurt Belediye Başkanımız Sayın Birsen Çelik bunu hayata geçirdi. Başta Sayın Başkanımız Birsen Çelik olmak üzere tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyor, tebrik ediyorum. Allah’ın izni, milletimizin desteğiyle yerelde ve genelde iktidar olduğumuzda sıra Şanlıurfa’da olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!