Reklamı Geç
Şanlıurfa
23 Eylül, 2023, Cumartesi
 • DOLAR
  27.14
 • EURO
  29.00
 • ALTIN
  1680.2
 • BIST
  8039.18
 • BTC
  26576.082$
ÇOK ARAYAN

ŞANDER 'DEN ÇİĞKÖFTELİ BURS DAĞITIM PROGRAMI

ŞANDER 'DEN ÇİĞKÖFTELİ BURS DAĞITIM PROGRAMI
ŞANDER, kurulduğu günden bu yana Urfa' dan Ankara' ya okumak için gelen gençlere verdikleri bursların Mart ayı dağıtım programını çiğköfte eşliğinde gerçekleştirdi.
URFA HABER

Programda Başkan Yardımcısı Osman Remzi KARAKAŞ yaptığı konuşmada Dernek Başkanı Mehmet Çiçek Beyin selamlarını ileterek Dernek olarak bu yıl toplam  84 öğrenciye burs verdiklerini bu bursların temininde ise tüm yönetim kurulu üyelerinin çabalarının yanısıra en büyük ve en özverili desteği Ak Parti Urfa Milletvekili Sayın Mehmet Ali CEVHERİ 'den gördüklerini özellikle belirtti. 


Ardından  ŞANDER Yönetim Kurulu Üyesi  Zeki ÇAVUŞOĞLU  ,  Ramazan ayında düzenleyecekleri  iftar programına  öğrencilerden tam katılım beklediğini belirterek artık bir aile gibi olduklarını ifade etti. 
 Öğrenciler ise her ay burslarını almak için sabırsızlıkla beklediklerini çünkü büyükşehirde öğrenci olarak yaşamanın çok  zor olduğunu ve burslarını çok özledikleri çiğköfte eşliğinde almalarından dolayı çok çok mutlu olduklarını söyleyip teşekkür ettiler.
Program, ŞANDER Yönetim Kurulu Üyesi ve  aynı zamanda Rehber Öğretmen  olarak görev yapan Seda ÜNVER'in her iki kimliğiyle birlikte öğrencilerle kıymetli ve  etkileşimli bir sohbet gerçekleştirmesiyle devam etti. Seda ÜNVER  bu yıl  çoğunluğu Tıp ve Eğitim Fakültelerinde okuyan öğrencilerin oluşturduğu verisini paylaştı. Buradan yola çıkarak özellkle Tıp öğrencilerine yönelik olarak yaptığı konuşmada Tıp gibi kıymetli ve meşakkatli  bir bölümde okuduklarını ve son günlerde yaşanan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının girdikleri bu yolculukta heveslerini, heyecanlarını, hayallerini olumsuz yönde etkilemesine izin vermemelerini istedi. 


Üniversite okumanın sadece ders çalışmak ve not almaktan ibaret olmadığını kişilik gelişiminin de bu süreçte geliştirilmesinin çok çok önemli olduğunun altını çizdi.
Ve Buna yönelik olarak ŞANDER tarafından belli aralıklarla kendilerine kişisel gelişim seminerleri düzenleneceğini belirtti. Okulda öğrendikleri bilgi birikimlerini dışarda aktarırken sağlam bir karekter ve iletişim becerisi gerektiğinin önemine değindi. Kendilerini  Ailelerinin  birer emaneti olarak gördüklerini belirten Seda ÜNVER gençlerden büyük ilgi gördü ve özellikle kız öğrencilerimize her konuda kendisini arayabileceklerini söylemesi ve iletişim bilgilerinin paylaşılması ile etkinlik son buldu. 


ŞANDER olarak Gençlere sadece maddi olarak değil, onların her konuda fikir sahibi olan, kendilerine değer veren, kendisiyle barışık, ahlaki ve manevi  değerlere sahip sorumluluk sahibi bireyler olarak gelişmelerine de  katkıda bulunmayı amaç edindiklerini  bu konuda da tüm imkanlarını  gençlere sunduklarını söyleyen  Dernek yetkilileri  Gençleri bizim GELECEĞİMİZ... URFAMIZ ANKARAMIZ ... TÜRKİYEMİZ... olarak gördüklerini büyük bir gururla ifade  ettiler..

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!