Şanlıurfa
26 Şubat, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  31.11
 • EURO
  33.74
 • ALTIN
  2033.0
 • BIST
  9414.4
 • BTC
  51444.860$
ÇOK ARAYAN

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Harran Üniversitesi Öğrencileri İle Buluştu

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Harran Üniversitesi tarafından düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi.
URFA HABER

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşen programa, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Rektör Yardımcıları, dekanlar, yüksekokul ve meslek yüksekokul müdürleri, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Harran Üniversitesi’nin tanıtım videosuyla başlayan söyleşi, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu konuşmasında Harran Üniversitesi’nin olanakları, akademik kadrosu, kampüslerdeki sosyal yaşamı, kütüphane olanakları gibi konularda bilgiler verdi. Rektör Güllüoğlu, ders çalışma salonlarının yanı sıra kütüphane bünyesinde tesis edilen 24 saat hizmet veren okuma salonu, çok zengin kaynaklarıyla kütüphanenin tüm öğrencilere açık olduğunu söyleyerek öğrencilerin tek yapmaları gerekenin derslerine odaklanmak olduğunu belirtti. Rektör Güllüoğlu, “Sayın valimiz davetimizi kırmayıp öğrencilerimizle bir araya geldiği için şahsım ve öğrencilerim adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Rektör Güllüoğlu’nun konuşmasının ardından Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak öğrencilerle soru cevap şeklinde söyleşide bulundu. Mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaşan, öğrencilerin de ilgiyle dinlediği Vali Şıldak, “Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsümüz ülkemizdeki en güzel kampüslerden birisidir. Kıymetli öğrenci arkadaşlarım; sizler bizler için çok değerlisiniz. Biz sizler için nasıl daha güzel bir ortam hazırlarız diye buradayız. Değerli öğrencilerimiz, bana istediğiniz soruyu ve isteklerinizi rahat bir şekilde sorabilirsiniz. Ayrıca Valiliğimiz de 24 saat vatandaşlarımızın hizmetindedir. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız gece gündüz demeden sosyal medya üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Sizlere başarılı bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum” dedi.

Söyleşinin ardından Vali Şıldak ve Rektör Çelik Merkezi Yemekhanede öğrencilerle birlikte öğle yemeği yediler. Ardından öğrencilerin ders aralarında zaman geçirdikleri yaşam merkezinde öğrencilerle oturarak çay içtiler, sohbet ettiler.

Rektör Güllüoğlu, Vali Şıldak’ı ülkemizdeki üniversiteler arasında en büyük yapay göletlerden birine sahip olan Osmanbey Yerleşkesi göleti çevresinde gezdirdi. Program, tarihi Feyzullah Efendi Konağının gezilmesiyle sona erdi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!