Şanlıurfa
03 Ekim, 2022, Pazartesi
 • DOLAR
  18.33
 • EURO
  18.11
 • ALTIN
  982.85
 • BIST
  3245.76
 • BTC
  19316.84$

SURUÇ GİTAM FAALİYETLERİNE BAŞLIYOR

SURUÇ GİTAM FAALİYETLERİNE BAŞLIYOR
Suruç Belediyesi tarafından Aligör mahallesinde hayata geçirilen ve kısa adı GİTAM olan ( SURUÇ GİRİŞİMCİLİK ve TASARIM MERKEZİ ) hizmet binası tamamlandı.

Resmi açılışa gün sayan merkezi Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Merkezi gezen Başkan V.Aktaş "SURUÇ GİTAM'da geleceğin Suruç’lu modacı, girişimci ve tasarımcıların yetişecegini söyledi.

Suruç'un son iki yılda; yenilenmeye başlanan altyapısı , üst yapısı ve çevre düzenlemesiyle her geçen gün değişen çehresiyle bölgenin cazibe merkezi haline geldiğini belirten Aktaş " Suruç’ta Belediyesi GİTAM gibi önemli bir merkezi kurmakla Suruç'ta önemli bir projeye daha imza attık"dedi.

Başkan V.Aktaş açıklamasında şunları söyledi.Buradaki hedefimiz hem eğitim ,hem üretim yapmak.Amacımız bu eğitim ve üretimin sonrasında insanlar iş sahibi olsun, kendi işlerini kursunlar, istihdam sağlamak.Suruç Girişimcilik Merkezini, çok güzel yerlere getireceğiz.Burada eğitim alan vatandaşlarımız sertifika alacaklar, bu sertifika ile hibe alarak gerek Avrupa Birliği olsun veya diğer kurumlardan olsun, kendileri gidip o hibe ile kendi işinizi kurma şansına sahip olacaklar.Burada gerekli eğitimi aldıktan sonra tekstil atölyelerinde, fabrikalarda veya diğer kurumlarda çok daha hızlı iş bulma olanağına sahip olacaklar. GİTAM'da üretilen ürünler satılacak ve bir gelir kapısı olacak.En önemli etken Suruç Girişimcilik ve Tasarım merkezinde üretimle birlikte bir markalaşma sürecine girmek, markalaşma süreci sonrasında bunların satışlarını gerçekleştirmek. Günün şartları olan E-ticaret üzerinden satışlarını gerçekleştirip bir gelir kapısı elde ettirmek istiyoruz.Suruç Girişimcilik ve tasarım merkezi Onbirnisan Mahallemizde. Gerek Belediyemiz Kültür birimimize ve www.surucgitam.com web adresine başvurular yapılabilir" dedi.

Suruç Girişimcilik ve Tasarım Merkezinde Bilgisayar, Moda ve Tasarım ve Mobilya kategorilerinde (Temel Bilgisayar Kullanımı Eğitimleri, Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü), (Giyim Üretiminde Temel İşlemler Kursu, Koruyucu Maske Üretimi, Kadın Giysileri Kalıp Hazırlama, Kadın Dış Giysileri Dikimi, Bilgisayarda Kadın Giysi Kalıpları Hazırlama, Bilgisayar Destekli Moda Tasarımı) , (Bilgisayar Destekli Moda Tasarımı, Mobilya Üretim Teknikleri, Bilgisayar Destekli Mobilya Tasarımcısı, Bilgisayarlı Mobilya İç Mekân Tasarımı) kursları verilecek.

 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!