Şanlıurfa
05 Ekim, 2022, Çarşamba
 • DOLAR
  18.33
 • EURO
  18.11
 • ALTIN
  982.85
 • BIST
  3245.76
 • BTC
  19316.84$

ÜYE’ DEN MEMUR-SEN’ E LİYAKAT CEVABI!

ÜYE’ DEN MEMUR-SEN’ E LİYAKAT CEVABI!
Memur-Sen Başkanının “yönetici atamalarında liyakat çağrısı” yapmasınaMil-Enerji Sen Genel Başkan Yardımcısı Gülen ÜYE cevap verdi…

Memur Sen Başkanı Ali YALÇIN Bey’in “yönetici atamalarında liyakat çağrısı” haberini okuyunca“ 10 yıla yakındır liyakatsiz isimleri sadece kendi üyeleri diye atama mercilerine teklif edenler kimlerdi acaba? demekten alamıyor insan kendini.

Sn.Ali YALÇIN’ın liyakat konusundaki çıkışını, Memur-Sen’in artık yolun sonuna geldiğininin ve bugüne kadar kendisine tanınan bütün kredileri tükettiğinin en bariz göstergesi olduğunu düşünüyorum. Sn.Ali Yalçın insanların aklıyla dalga geçmeyi bıraksın. Aslında kamuoyu liyakatsiz atama yaptıranların kimler olduğunu ve liyakatten kastedilenin sendikal listeler olduğunu çok iyi biliyor. Ali Yalçın beye sormak lazım !!!

Yıllarca, insanlara seni idareci yaparız diye üye kaydı yapanlar, yönetici atama listelerini hazırlayıp “bizim üyemiz olmayan idareci olamaz” diye dayatanlar kimlerdir? 

v Biz hükümetin sendikasıyız, arkamızda REİS var, atamalar bizden sorulur, istifa edersen terfi ve tayin yaptırmayız vb. ifadelerle sözde sendikacılık yapanlar kimlerdir? 

v Sendikal faaliyetlerde Cumhurbaşkanlığı gibi bir makamı bile istismar etmekten geri durmayanlar kimlerdir?

v Ciddi ciddi pazarlık yapıyormuş havası vererek, yapılan bütün toplu sözleşmelerde kamu görevlilerini %2,5 ve %3,5’lara yıllarca mahkûm edenler kimlerdir? 

v Üyelerine %2,5’u reva görüp kendilerine Ankara’da 20 katlı rezidans yaptıranlar kimlerdir?

v Gerçek enflasyonun bir senede en az %30 arttığı ülkede "maaşlarda iki sene için %17,53 zam aldık" diye sıkılmadan afiş astıranlar kimlerdir?

v Altlarında son model araçlarla sendikal faaliyet yapanlar, lüks makam odalarında üyelerinden toplanan aidatlarla lüks hayat yaşayanlar, hükümete ters düşerim korkusuyla hiçbir konuda hakkı ve gerçeği konuşamayanlar, isimleri tarihe “kendilerine sağlanan imkânlar sebebiyle memurların haklarını göz ardı ederek yöneticilere yaranmaya çalışanlar” olarak geçenler kimlerdir?

v Milli ve manevi konularda duyarsızlaşanlar, ahlaksız dizilere ve programlara birilerinden çekinerek ses çıkaramayanlar kimlerdir?

 ‘İstanbul Sözleşmesi’ne hayır’ kervanına MİL-SEN korkusuyla son dakikada katılanlar kimlerdir? İstanbul sözleşmesi imzalanırken başta Sn.Ali Yalçın olmak üzere memur sen 'in diğer yetkilileri bu ülkede değiller miydi?

v Liyakatsiz atamalara referans olup kamuda yaşanan maddi ve manevi tahribata sebep olanlar kimlerdir?

 

Sahi KİMLERDİR ?

 

v Liyakatsiz atanan yöneticiler eliyle başta Milli Eğitim olmak üzere tüm kurumlarımızda yaşanan tahribatın sorumlusu kimlerdir?

v Liyakatsiz eğitimcileri yönetici olarak atanmasına referans olarak, gençliğimizin bu denli milli ve manevi konulardan bihaber olmasının, ahlaki çöküntünün sorumluları kimlerdir?

v Okul müdürü veya müdür yardımcısı olmak isteyen liyakatli, ehil öğretmenlerimizi sırf kendi sendikalarından olmadığı için engelleyenler kimlerdir?

 Kendilerinden olmayan sendikalara ve STK’lara şundan, bundan diyerek iftira atarak büyüdüklerini  zannedenler kimlerdir?

v Oturduğu koltukları  korumak veya makam  yükseltmekten başka bir hedefleri olmayan yüzlerce, binlerce insana sendikal referanslarla makamlar verildi. Kişiler, hak ettiği için değil uygun görüldüğü için makamlara atandıklarından, ciddi hiçbir yenilik yapamadılar. Çünkü atanan bürokratların ana amacı temsil, tören, kabul ve ağırlama ile geçti maalesef. 

Zaten başımıza ne geldiyse bu benden değil, bu senden, bu şunlardan diyerek liyakati dikkate almamaktan geldi. Liyakat bu topraklardan uzak bir diyarda yaşıyor artık.  Müdür olarak atanmak için sadece A sendikası üyesi olmanız da yetmiyor. Sendika şubesinde muhalif misiniz değil misiniz? Şube Başkanına ne kadar yakınsınız uzaksınız soruları da oldukça önemli hale gelmiştir. Bugün görülüyor ki, "bizden" demek, "liyakatsizlik" demek, "emanetin ehline teslim edilmemesi" demektir.

 

Kamu yönetiminde başarılı yönetim için yönetici seçimi oldukça önemlidir. Yönetici seçiminde liyakat ve devlete sadakat ayrılmaz unsurlardır. Bu bağlamda, liyakat sahibi üst düzey yöneticiler, görevlerinden kolayca ve sıkça alınmamalıdır.

Konu benim sendikamdan ya da onun sendikasından seviyesine indirgenirse tecrübe ve birikim heba edilmiş olur.

 

Özel sektörde işletmenin kapısından sokulmayacak birçok kişi sırf sendikal düşüncelerle kamuda vazgeçilmez hale gelebilmektedir. Nitekim 657 sayılı Kanun’un üç temel ilkesinden birisi de liyakattir. Ancak, devlet yönetimindeki en temel unsur olan liyakat, sendikal saiklerle giderek istisna haline gelmeye başlamıştır. 

 

Manevi, İlkeli ve Liyakatli sendikacılığın adresi  MİL-SEN ve MIL ENERJİ SEN dir.

Sendikacılığa olan güveni tekrar tesis edecek olan, MİL-SEN ve MIL ENERJİ SEN ’dir. 

Kamu görevlilerimizin hak ve hukukunu gerçek manada savunacak olan MİL-SEN ve MIL ENERJİ SEN ’dir.

Ülkemizin yaşamakta olduğu manevi çöküntünün önüne geçmek için canla başla çalışacak olan MİL-SEN ve MIL ENERJİ SEN ’dir. 

Daha müreffeh bir hayat yaşaması için memurun mali haklarını ve kazanımlarını sağlayacak olan MİL-SEN ve MIL ENERJİ SEN ’dir.

Güç zehirlenmesi yaşayan yetkili sendikayı aslına döndürüp çalıştıracak olan MİL-ENERJİ SEN ’dir.

 

Gülen ÜYE

Manevi, İlkeli, Liyakatli Enerji, Sanayi ve

Madencilik Hizmetleri Çalışanları Sendikası

Genel Başkan Yardımcısı

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!