Şanlıurfa
05 Mart, 2024, Salı
 • DOLAR
  31.58
 • EURO
  34.34
 • ALTIN
  2147.6
 • BIST
  8907.65
 • BTC
  67712.37$

Doğum 1955 Yaş 65

08 Nisan 2020, Çarşamba 13:48

Azizim; Acizim! masivaya  müptela ahbaptan ümidimi, irtibatımı kesmişim. Köşeye çekilmiş, frekansları karışmış mahçup kimsesizim. duygudan gayrı hiçbir sermayesi kalmayan yüzünde yüzler leke bulunan savrulmuş bir mürekkebim. Kafa yormaya meyilli devrik, noktaları istediğin gibi doldurabileceğin bitirilmeye ramak kalmış cümleyim. Kafiyesi olmayan bir şiir, pusulasında kabristan görünen divaneyim,  Alnı meridyen kadar çizgi, peygamber diyarının çıkmaz sokakları gibi girift, anlam yüklü anlaşılmaz söylemim.  Ufak bir mikrop sözüne dahi dizlerimin titremesine engel olamayacak kadar cesaretsizim. Ey dünyaya büyük bir iştiyakla bağlı zevat, çağırma beni, uzatma elini, azaldı mühletim, misafir her yerim, geçersizdir artık keşkelerim. Bilmez misin, milyonlar göçebe arasında azraille karşılaşacak ilk hedefim?
         Azizim; Çaresizim! Haddimi bilmeden hadsiz düşüncelere kapılan biriydim. Lakin kibirden yükselen alçak başımı indirdi benim. Kısaldı tüm uzun emellerim. Bu geçici alemde  kalan birkaç günlük yaşamıma dair kalmadı hevesim. Kim olduğumu bilmeden ‘Kim olduğumu biliyor musun’ yaygaraları nafileymiş meğer. Hamakatin önde gideniymiş tüm beyhude koşuşturmalarım, lanlı lunlu konuşmalarım, tepeden bakışlarım, hakir görüşlerim, göğsümü önüme katıp böbürlenmelerim. Oysa akıllanmayan başımı aklar sarmış, binlerce mahzuru bulunan  kemalden nasipsizim.  Bitkin bir halde, arz-u halde bulunamayacak kadar güçsüz kuvvetsizim. Uzun uzun anlatılmaya değmeyecek kadar kifayetsizim.
          Azizim; Aslında bir hiç’im! Hayatın en ücra merhalesinde, dünya artık dar gelmiş hacimce küçülen bedenime, beklentilerime, zira bana verilmiş ömür nimetini ne yazık ki vakitsiz tüketmişim. 
        Velhasıl Azizim, dökülmek üzere çıkmıştı dişlerim, gökyüzünde kayan yıldız misali verildi tezkerem, koptu kıyametim, sonlandı farkına varmadan aldığım nefesim...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum